Epoksi reçine ne ile parlatılır? Epoksi nasıl parlatılır?


Uygulaması tamamlanmış epoksi reçine ürünlerini net bir parlaklığına kavuşturabilmek için;

  1. Ürün, sırası ile 80-120-240-400-600-800-1200-1500-3000 ölçülerindeki zımparalar ile zımparalanır ve bu işlemden sonra oluşan yüzey matlığını gidermek için SHINEMAX epoksi çizik giderici pasta ve SHINEMAX parlatıcı cila kullanılır.   2. Ürün, sırası ile 80-120-240-400 ölçülerindeki zımparalar ile zımparalanır ardından döküm için hazırlanan karışım bir sünger yardımı ile ince bir katman şeklinde sürülür. Bu işlem birinci yönteme nazaran daha hızlı tamamlanabilir olmasına rağmen yüzeyde dalgalanmalar yaratabileceğinden birinci yöntem tavsiye edilmektedir.

SHINEMAX çizik giderici pasta ve SHINEMAX parlatıcı cila epoksi reçineler için özel olarak üretilmiştir. Tam kuruma sağlanan epoksi reçine ürünlerine uygulandığında parlaklığın daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlarken; parlaklığını kaybetmiş epoksilerde yukarıda bahsedilen uygulamalar yapılır. Koruma amaçlı yapılan uygulamalarda da, hasar giderme amaçlı yapılan uygulamalarda da özel olarak geliştirilen formülü sayesinde kusursuz bir sonuç elde edilir. Shinemax Epoksi Parlatıcılar
         

Ancak her iki yol da epoksi reçine parlaklığını kaybedip mat bir görünüme büründüğünde uygulanır. Epoksi reçine sararmalarında bu yöntem fayda sağlamayacaktır.